צילום: דוברות המשטרה

למה נשקו של תושב באר שבע עדיין מוחרם למרות שהתיק נגדו במשטרה נסגר?

יוגב גורביץ, תושב באר שבע שהוציא רישיון לנשק בעקבות אירועי ה-7.10, זומן לחקירה בגין סיבות אחרות, יצא זכאי אבל נשקו עדיין מוחרם. מהמשטרה נמסר: "מדובר בהליך שגרתי"

מאת: דביר ידעי

תושב באר שבע, יוגב גורביץ, הוא אזרח שומר חוק, עשה צבא וללא עבר פלילי. במהלך המלחמה, גורביץ כמו רבים מאזרחי המדינה, לא חש ביטחון בעקבות הטבח ב-7.10 ועל כן החליט להוציא רישיון נשק.

לאחר מכן הוגשה נגדו תלונה במשטרה, בטענה שהוא מהלך אימים. גורביץ לא חשש בשל העובדה שהוא מאמין בניקיון כפיו, אך טוען שהחקירה התנהלה בצורה אגרסיבית.

אקדח, ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

"אין לי בעיה שיבדקו בפוליגרף אין לי מה להסתיר", סיפר גורביץ, "אך החקירה התנהלה בצורה קשה מאוד ובלי אפשרות כמעט לתת לי לענות ולהשיב על השאלות שנשאלו". למרות זאת הוא יצא נקי מהחקירה ותוך פחות מכמה שעות התיק נסגר.

למרות החלטת המשטרה שלא להעמיד אותו לדין משום ש"אין אשמה פלילית ולא יהווה רישום משטרתי" החליטה המשטרה לשלול מגורביץ את רישיון הנשק ולא להשיב אליו בחזרה את כלי הירייה.

הסיבה לשלילת הרישיון היא "המלצת המשטרה לשלול את הרישיון בגין עבירת אימים" מה שכאמור כבר לא קיים בשל העובדה שהוא יצא זכאי לאחר החקירות.

למשטרה אמנם יש אפשרות לפתוח את החקירה בכל זמן נתון אבל אם התיק נסגר וע"פ המלצת המשטרה לא להגיש נגדו כתב אישום, אזי גם הנשק אמור יחזור לבעליו, בייחוד בתקופה בה המדינה נמצאת במלחמה והעיר באר שבע ספגה אך לאחרונה כמה אירועי פח"ע וטרור. 

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בהליך שגרתי הנהוג בכל אירוע בו אדם המחזיק ברשותו נשק ברישיון נחשד בביצוע עבירת אלימות, נפתח נגדו תיק פלילי והוא ונחקר בגינה. משטרת ישראל כגורם ממליץ, מעבירה את המלצתה לאגף לרישוי כלי ירייה במשרד לבל"מ והוא הגוף המוסמך בהחלטות מסוג זה כשלאזרח עומדת הזכות להגיש ערר בנושא".

מהאגף לרישוי כלי הירייה במשרד לביטחון לאומי לא נמסרה תגובה.

03.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.