צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90

האם נסרין יוסף מהיישוב יתד הצילה יישוב שלם? "ניפחה דברים שלא קרו מעולם"

למרות שנבחרה להשיא משואה ביום העצמאות, הודיעה נסרין יוסף שהיא מסירה את מועמדותה. כל הפרטים בכתבה

מאת: דביר ידעי

נסרין יוסף, תושבת יתד נבחרה להשיא משואה בעקבות אירועי ה-7.10. ע"פ מה שפורסם בתקשורת, המחבלים הראשונים שנעצרו באותו הבוקר הובאו לביתה, ובעזרת ידיעת השפה הערבית היא חקרה אותם. לטענתה, מידע שהשיגה מאותם המחבלים סייע לכיתת הכוננות להמשיך לתפוס מחבלים נוספים.

נסרין יוסף. צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90

בעקבות ביקורת מחברי כיתת הכוננות, נסרין החליטה הבוקר שהיא מוותרת על הכבוד שניתן לה להדליק משואה. כיתת הכוננות לא חשה בנוח למשמע הגרסה של נסרין, ולטענתם, יש אנשים שמגיע להם יותר קרדיט. הם החליטו שהם לא מוכנים לשתוק על האי צדק שנגרם לאותם אנשים שסיכנו את חייהם באמת, ולכן הם שוחחו איתה במטרה להוריד אותה מהסיפור שחטא לאמת.

מכיתת הכוננות נמסר: "ה-7.10 הביא לעולם הרבה גיבורים עלומים שקולם לא נשמע. כולנו אוהבים סיפורי גבורה הרואיים ורוצים בהחלט להנציח אותם אבל יש תנאי אחד ויחיד, הסיפור חייב להיצמד לאמת.
הסיפור של מושב יתד כפי שהתפרסם בתקשורת - קודם כל בכתבת צבע בגיא פינס ולאחר מכן בשלל תוכניות שונות ברשת - חרג מכל פרופורציה ואינו צמוד לאמת ולכן הינו סיפור בדוי. האמת חשובה על מנת לשמור על כבוד הגיבורים שחרפו נפשם בנחישות יוצאת דופן. המינימום הנדרש מאנשי תקשורת ומאנשי מקצוע שיבדקו עם הגופים הרלוונטיים והרשמיים לפני פרסום של אינפורמציה ומידע שאינו אמין ולא מדויק דיו בכדי להביא לידי הציבור את המידע האמיתי ביותר".

בהודעה שהעבירה לוועדה לאחרונה נכתב מטעמה של נסרין: "בשל איומים היא החליטה בכאב גדול להסיר את מועמדותה מהמעמד המכובד". בעקבות כך, השרה רגב, שאחראית על טקס המשואות, ביקשה מהוועדה שתמליץ לה על מועמדים נוספים.

05.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.