צילום: דוברות סורוקה

כבוד גדול: מנהל המחלקה לרפואה דחופה בסורוקה נבחר להשיא משואה בטקס יום העצמאות

ד"ר דן שוורצפוקס המשמש גם כסגן מנהל בית החולים זכה לכבוד: "לתפארת עובדי סורוקה שעמדו כצוק איתן"

מאת: דביר ידעי

בבוקר של ה-7.10.2023 התעוררו עובדי המרכז הרפואי סורוקה לקול אזעקות בקצב לא שגרתי. זמן קצר לאחר האזעקה הראשונה הוכרז בביה״ח על אירוע רב-נפגעים, מה שהזניק מאות רבות של אנשי צוות בשעה מוקדמת, באופן שהבטיח שברגע האמת לא יחסרו מטפלים שיתנו מענה לשטף הפצועים חסר התקדים שהגיע לבית החולים.

ד"ר דן שוורצפוקס. צילום: דוברות סורוקה

ביממה הראשונה הגיעו למלר״ד סורוקה מעל 670 פצועים, בהם כ-130 במצב קשה עד קריטי; מה שהיה לאירוע רב-הנפגעים הגדול ביותר בהיסטוריה של האנושות כתוצאה מטרור בבית חולים יחיד שבעצמו נמצא תחת אש.

ד״ר שוורצפוקס, כמנהל המלר״ד שהגיע לביה״ח כבר בשעה 06:40 בבוקר, היה שותף מרכזי לקבלת סדרת ההחלטות המהירה לאורך היום כולו, ובעיקר ההחלטות שנתקבלו בשעות הבוקר המוקדמות עוד בטרם היה מידע ממשי על המתרחש בשטח, שהביאה להתמודדות מעוררת השתאות של צוותי המרכז הרפואי סורוקה עם האתגר העצום שניצב בפניו. 

בנוסף טיפל ד״ר שוורצפוקס במאות פצועים מאותה שבת ועד לימים אלה, כאשר את חלק גדול מהם הוא מלווה באופן אישי גם לאחר השחרור מסורוקה.

ד״ר שוורצפוקס משמש מזה שנים רבות כרופא המשפחה של מרפאת כללית בקיבוץ עלומים. עם פינוי התושבים מהקיבוץ המשיך דן לראות את מטופליו במלון אליו פונו בנתניה, יחד עם מיכאלה קורצקי, אחות המרפאה ומיילדת במרכז סבן למיילדות בסורוקה.

יותר מאשר בכל אירוע קודם, תחושת המלחמה הקיומית על הבית הייתה נוכחת בכל רגע ורגע, וד״ר דן יחד עם צוותי בית החולים נלחמו עליו בגבורה. 

ד״ר דן שוורצפוקס: ״כבוד גדול לי להשיא משואה לתפארת מדינת ישראל ולתפארת צוותי סורוקה שעמדו החל מה 7.10 בשעה 06:30 כצוק איתן לטובת הנגב והמדינה כולה, וטיפלו בפצועים בנאמנות, במסירות ומקצוענות״.

ד״ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: ״אני גאה בד״ר שוורצפוקס על שנבחר להשיא את המשואה בשם צוותי סורוקה. מסירותו האינסופית לכל המטופלים הבאים בשערי בית החולים בימי שגרה ובימי חירום, מייצגת את ערכי בית החולים וכלל הצוותים בסורוקה״.

06.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.