צילום: וליד אלעוברה

בליווי כוחות גדולים של המשטרה: החל הפינוי של 47 בתים בשכונת אבו עסא

המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים בנגב אמרה: "הריסת שכונת ואדי חליל היא פשע נגד האנושיות", השר לביטחון לאומי: "תהיה משילות בנגב"

מאת: דביר ידעי

הבוקר (רביעי) בשעה 7:00 החלה המשטרה עם כוחות גדולים לפנות את שכונת אבו עסא הבדואית סמוך לאום בוטין. מדובר בשכונה יחסית גדולה במרחב של הבניה הבלתי חוקית, כ-47 בתים.

הפינוי של השכונה. צילום: וליד אלעוברה

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "ההריסות הבוקר בנגב הם תוצאה של עבודה אינטנסיבית שאנחנו עושים יחד עם הרשות לאכיפה במקרקעין, הסיירת הירוקה, רמ״י, המשרד של השר שיקלי, כמובן משטרת ישראל שמקיימת את המדיניות שלי - ריבונות ומשילות בנגב. פורעי החוק צריכים להבין שהסתיימו הימים שהם בונים איפה שהם רוצים, עושים מה שהם רוצים. תהיה משילות בנגב".

פינוי השכונה. צילום: וליד אלעוברה

תגובת המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים בנגב: "הריסת שכונת ואדי חליל היא פשע נגד האנושיות. גם אם תושבי השכונה היו מוכנים לעבור לשכונה 1 באום בטין, כפי שדורשת המדינה - בניית הבתים שם כלל לא החלה. המשמעות היא שממחר בלילה, למאות תושבי השכונה, בהם כ-150 ילדים, קשישים רבים וגם בעלי מוגבלויות, לא תהיה קורת גג לישון תחתיה. דמוקרטיה מתוקנת לא יכולה לעשות זאת לאזרחיה, וישראל לא היתה מעלה בדעתה לעשות זאת לאזרחיה היהודים".

"כל חטאם של תושבי ואדי חליל הוא שאינם מוכנים לעבור לשכונה שבה יש סכנה אמיתית לשפיכות דמים, עקב איומים של גורמים אלימים בודדים, הנמנים על שתי משפחות גדולות הזקוקות לשכונה לשם הסדרת מגוריהן. כל שתושבי ואדי חליל מבקשים הוא להכשיר במהירות את שכונת אל מיטלה בתל שבע, כדי שיוכלו לעבור אליה בהקדם. לאטימות המדינה ולהתעקשותה על ההרס ועל הפיכת מאות מאזרחיה לחסרי בית, יש רק סיבה אחת, מבישה: גזענות".

08.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.