צילום: דביר ידעי

כ-1,000 בני אדם ליוו את ארמיאס מקוריאו מב"ש בדרכו האחרונה, אחיו, דור: "הכנות והנתינה שלך נגעו בכולם"

אנשים רבים הגיעו לבית העלמין הצבאי בבירת הנגב ללוויה של החייל שנהרג בעזה. ראש העירייה, רוביק דנילוביץ': "רק לפני כמה חודשים ליוויתי אותך בסיום הלימודים במקיף עמית"

מאת: דביר ידעי

כ-1,000 בני אדם ובהם משפחה, חברים קרובים, חברים לנשק וגם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' ליוו היום (ראשון) את סמל ארמיאס מקוריאו ז"ל בן 19 מבאר שבע שנהרג ברצועת עזה בדרכו האחרונה.

הלוויה של ארמיאס מקוריאו ז"ל. צילום: דביר ידעי

אלוף משנה עודד בר מעוז ספד לו: "אנחנו עומדים כאן היום כואבים את האובדן הנורא. אחד מטובי בניה של ישראל. התגייסת על מנת להיות לוחם מקצועי ומיומן מתוך תחושת שליחות. אירמיאס, מפקדך מספרים שהייתה לוחם מוביל וכריזמטי, אין משימה שלא הצלחת לעמוד בה עם אחריות מנהיגות ורצינות. חבריך מספרים על אדם חייכן ואופטימי, דוחף את הקבוצה תמיד. מפקד המחלקה שלך דניאל שנפצע קשה התעקש לכתוב לך: ידעת מה חשוב באמת, היית הצמד שלי באותה התקרית, הלכת אחריי. ארמיאס היית אמור ללכת לקורס מכים, היית המתאים ביותר".

ארמיאס מקוריאו ז"ל. צילום: דובר צה"ל

האח דור(היינהו) ספד לו: "אח שלי דם שלי, לקרוא את ההספד שלך, זה לא משהו שחשבתי שאעשה. מעבר לזה שאתה אח שלי אתה גם החבר הכי טוב שלי. כל כך הרבה אנשים באו לכבד אותך ולתת לך את הכבוד האחרון. הכנות והנתינה האינסופית שלך נגעה בכולם. אח שלי, אני אוהב אותך. אני יודע כשנפלת, הייתי עם חיוך וגאווה. נוח על משכבך בשלום ותבוא לבקר אותי בחלומות. אתה הגיבור שלי ושל כל מדינת ישראל".

כ-1,000 איש הגיעו לתת כבוד אחרון. צילום: דביר ידעי

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' אמר: "אבא דגו, אמא הינייט, אחים ומשפחה. קהילה יקרה. אירמיאס ילד שלנו, ילד גיבור ציוני, ילד של ההורים שכך הסיפורים עליו מלאים טוב לב ענווה צניעות, כיבוד הורים ואהבת המשפחה. משפיל פנים, נותן כבוד. רק לפני כמה חודשים ליוויתי אותך ואת חבריך בסיום הלימודים במקיף עמית. ואתה בחרת להיות לוחם. הקרבת את עצמך למען עצמך ולמען עם ישראל. יש פה סיפור שמבטאת את שותפות הגורל. אירמיאס שייך לקהילה המפוארת של בית ישראל. אירמיאס, זכית להגיע לציון ולראות את ירושלים. אתה כמו הקהילה וכמו הלוחמות והלוחמים מבינים שאתם נלחמתם על הקיום של המדינה שלנו. העיר באר שבע אבילה. העיר באר שבע כואבת".

12.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.