צילום: דביר ידעי

בצלאל סמוטריץ' בבית העלמין באופקים: "כשלנו במשימה להגן על אזרחי מדינת ישראל ואני נושא באחריות"

שר האוצר הגיע לטקס יום הזיכרון בעיר: "אופקים היא עיר של גיבורים"

מאת: דביר ידעי

לבית העלמין הצבאי באופקים, הגיע שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שאמר: "אחיי ואחיותיי, קהל קדוש, בכל שנה למשך 120 שניות הארץ דוממת. כולנו עומדים במקום באמצעות שתיקה עמוקה. חשים את הזיכרון בכל נימי נפשנו. זיכרונם של מי דנפלו על הגנת הארץ, הגנת המדינה, זכרונם של מי שנפלו בגלל היותם יהודים שחיים בארץ האבות צף ועולה. השנה יום הזיכרון נושא עמנו שכול שלא ידענו שנים ארוכות. שמחת תורה שהפכה ליום של הלם בכי וכאב לצד גבורה אדירת ממדים. גיבורים מכל רחבי הארץ והעיר הזו אופקים, שגם היא נשאה כאב גדול מנשוא. יום זיכרון שלא נותן מנוח לנפש, שדורש מאיתנו להמשיך בכל הכוח בעזרת השם עד הניצחון, להבטיח שהקרובן לא יהיה לשווא".

בצלאל סמוטריץ' באופקים. צילום: דביר ידעי

סמוטריץ' הוסיף: "כפי שאמרתי מיד אחרי הטבח הנורא ואני אומר שוב בראש מורכן וכאב עצום בפניכם בני ובנות המשפחות השכולות. הנהגת המדינה ומערכת הביטחון- כשלנו. כחלק מהממשלה, כשלנו במשימה להגן על אזרחי מדינת ישראל ואני נושא באחריות על מה שהיה ויהיה. אופקים היא עיר של גיבורים. יום הזיכרון הוא יום בו אנו נזכרים במי שהיו ואינם. יום שבו אנו מתבוננים במה שעליו מסרו נפשם. יום שבו אנו שומעים את סיפורי הגבורה אותה גבורה שמלווה אותנו בכל הדורות. הקבורה קיבלה ביטוי בקרבות פנים מול פנים שניהלו האזרחים מול חיות אדם שהגיעו לכאן".

שר האוצר. "כשלנו כמדינה". צילום: דביר ידעי

"רנ"ג רוני אבוהרון שמע ירי והבין שישנה חדירה לאופקים. הוא התחמש ויצא ונקלע למארב וקרבות מול המחבלים. יחד עם שוטרים ואזרחים נוספים הם מנעו מהמחבלים להתקדם. בקרבות רוני נורה למוות ונורה בקרב. אליהם מצטרפים גיבורים רבים, אזרחים ושוטרים שלכולם סיפור גבורה שראוי להיכתב. ביליה שהציל את כל משפחתו. אהרון חיימוב שהיה כונן מד"א שרץ וסייע לחלץ פצועים עד שנפגע. אזרחי ישראל, יום הזיכרון הזה מחייב אותנו לקום, להביט קדימה, ולהבטיח שנעשה הכל להמשיך את גבורתם של הלוחמים. אנו מתייחדים עם הנופלים", סיכם סמוטריץ'.

13.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.