צילום: ג'מאל עוואד/ פלאש 90

תפסו את המוכר, כיוונו אקדח ודרשו את כל הכסף: שני צעירים מהמגזר מואשמים בשוד שתי תחנות דלק

פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד אמיר אלהואשלה (20) וטריפי אלחוייטי (21) לאחר ששדדו שתי תחנות דלק בדרום בהפרש של כמה שעות

מאת: דביר ידעי

כתב אישום הוגש היום נגד שני צעירים מהמגזר הבדואי שמואשמים כי לפני מספר שבועות בשעות הלילה המאוחרות החליטו לשדוד חנות נוחות בתחנת דלק. לאור האמור הסוו את מספר הרכב שלהם, הצטיידו באקדח גז מדמיע הנחזה להיות אקדח אמיתי ופרטי לבוש שיסייעו להם לטשטש את זהותם.

תחנת דלק (אילוסטרציה). צילום: ג'מאל עוואד/ פלאש 90

בסמוך לכך, הגיעו השניים לתחנת דלק בעיר דימונה, אז ירד אלהואשלה מהרכב שפניו מוסתרות והוא אוחז בידו באקדח, תפס את המוכר וכיוון לעברו את האקדח תוך שהוא אומר לו: "תוציא את כל הכסף שיש לך בקופה". המוכר המבוהל פתח את הקופה ומסר לנאשם כ-600 ₪ שהיו בקופה. לאחר הורה לו אלהואשלה להביא לו את הסיגריות שהיו בארון והמוכר נענה לבקשתו ומסר לו 17 חבילות סיגריות.

לאחר ביצוע השוד וספירת השלל אמר אלהואשלה לאלחוייטי כי סכום השלל לא מספיק והשניים החליטו לבצע שוד נוסף. לאור האמור, נסעו השניים לתחנת דלק בעיר ערד, אלהואשלה ירד מרכבו, שהוא מסתיר את פניו, ניגש למוכר במקום, כיוון את האקדח לעברו ואמר לו "תוציא את כל הכסף". המוכר המבוהל פתח את הקופה ומסר לנאשמים 2,680 ₪ במזומן.

בבקשת המעצר שהוגשה כנגד אלחוייטי ציין עו"ד דמרי: "המשיב ושותפו ביצעו שני שודים חמורים ביותר של שתי תחנות דלק. מדובר בשודים מתוכננים ואלימים באמצעות אקדח הנחזה להיות אקדח אמיתי, כאשר השודים מבוצעים כלפי המתלוננים שעבדו במקום באותו הרגע, ובחווייתם הסובייקטיבית לא ידעו כי מדובר באקדח גז מדמיע".

לשניים יוחסו עבירות של שוד בנסיבות מחמירות וזיוף סימני מסחר של רכב ולאלחוייטי יוחסו גם עבירות של נהיגה בזמן הפסילה ונהיגת רכב ללא פוליסת ביטוח תקפה זאת לאחר שבמהלך השוודים נהג ברכב ללא רישיון נהיגה.

15.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.