צילום: פלד ארבלי

מנהל בית החולים סורוקה: "חציית כל קו אדום אפשרי"

העיר באר שבע והנגב סוערים בעקבות הקטטה ההמונית והיריות בתוך בית החולים סורוקה אתמול. ד"ר שלומי קודיש, מנהל בית החולים סורוקה בראיון הבוקר "בית חולים זה אדמה קדושה- לא יורים בו, לא תוקפים בו, נותנים לצוות לעבוד"

כזכור, אתמול קטטה המונית וירי מחוץ למיון בבית החולים סורוקה. במקום נפצעו קל 2 צעירים מדקירות ו-2 נוספים נפצעו קל וסובלים מחבלות. המשטרה פתחה בחקירה ועצרה 19 חשודים במקום. במשטר מסרו הבוקר כי משטרת ישראל ממשיכה בחקירת הפרת הסדר ההמונית בסורוקה אמש. בשלב זה צפויים 16 חשודים להיות מובאים בפני בימ"ש השלום בבאר שבע לדיון בעניינם.

ד"ר שלומי קודיש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה בראיון הבוקר מספר על השתלשלות האירוע "הסיפור התגלגל, היה אירוע של דקירות בתוך שטח בית החולים, על הדשא, שפונו למיון. ותוך כדי שהאירוע הזה מתקים זה מתגלגל לאירוע של המהומה בכניסה למיון. השוטרים שהגיעו לאירוע הראשון טיפלו באירוע המתגלגל. במקביל היה גם אירוע מחוץ לבית החולים עם אותם משפחות בצומת שוקת. וכל הדבר הזה מצייר תמונה של מערבון ולא של חיים נורמטיבים".

לגבי השאלה כיצד נכנסו עם נשק השיב ד"ר קודיש "אנחנו לא יעד מבוצר. יש כניסות ברכב, אם מישהו רוצה לשים אקדח במקום מוצפן ברכב אנחנו לא נדרשים לסידורי אבטחה שימנעו את זה. הגדרות שלנו הם גדרות פסים, אם מישהו רוצה להעביר נשק הם יכולים. הפעולות אכיפה צריכות להיות של המשטרה והחברה מסביב, אנחנו לא יכולים להיות בפחד מתמיד שמישהו הצפין משהו בבגדיו"

15.11.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.