צילום: דובר צה"ל

כבוד גדול: איתן מטוסביץ׳ מקריית גת וזידאן אלכמלאת משגב שלום קיבלו אות הצטיינות ממפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה

השניים היו משמעותיים מאוד בלוחמה של האוגדה באירועי ה-7 באוקטובר

מאת: דביר ידעי

כבוד גדול: סמ״ר איתן מטוסביץ׳ בן 21 מקריית גת ורס״ל (מיל') זידאן אלכמלאת בן 25 משגב שלום, נבחרו למצטייני יום העצמאות של מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה, אל״מ חיים כהן.

איתן מטוסביץ'. צילום: דובר צה"ל

ב-7 באוקטובר, איתן היה בבית והתעורר כמו כלל עם ישראל לקוחות אזעקות ומטחי טילים. עוד באותו הבוקר איתן הוקפץ לבסיס ג׳וליס, לשם הוקפצה כלל החטיבה. בערב, הגיעו לבסיס רעים.

כחפ״ק המח״ט איתן נמצא בכל האירועים שנמצאים בחטיבה הצפונית, באירועים האזרחיים, במבצעים חוצי גדר ובאירועים מתפרצים. איתן מספר שבימים הראשונים למלחמה מתוקף תפקידו הוא הסתובב רבות בגזרה והיה שותף לאירועים השונים ולהתקלויות עם מחבלים שעוד היו בשטח הארץ.

אירוע שאיתן זוכר במיוחד היה יום לאחר תחילת מלחמה, בשמונה באוקטובר במסגרתן חוליית מחבלים אשר חדרה מן הים הגיעה לצומת זיקים, מקום שזכור לאיתן לטובה. איתן, ביחד עם שאר החפ״ק והמח״ט קפץ לשם והיה שותף בתפעול האירוע.

רס״ל (מיל) זידאן אלכמלאת התגייס במרץ 2020 להיות גשש ולאחר הכשרה בבאפ דרום שובץ כגשש בגזרת נחל עוז בחטיבה. לאחר שסיים את שירותו והשתחרר הוא הלך לעבוד באבטחה בבאר שבע.

בשבעה באוקטובר זידאן היה בביתו, לאחר המטח הראשון הוא קפץ בבוקר מהבית שלו לרעים ובשבוע הראשון חבר לחפ״ק של קצין הגששים בחטיבה הצפונית. אחרי שבוע הוא שובץ להיות גשש ביחד על חטיבת הצנחנים ואיתם ביצעו משימות שונות, הם סרקו אחר אמל״ח שהיה פזור בשטח וגופות של מחבלים.

זידאן אלכמלאת. צילום: דובר צה"ל

בהמשך המלחמה זידאן חבר לחטיבת הנח״ל ולאחר מכן לגדס״ר 5, איתם הוא נכנס לראשונה במלחמה לפעילות בתוך הרצועה. זידאן היה חבור אליהם לאורך תקופה אורכה ונלחם לצדם עד שסיימו את הפעילויות שלהם. כאשר הם השתחררו מהמילואים זידאן שובץ כגשש בפגה והפך לגשש הגדודי, היום הוא הגשש של גדוד מגן יהונתן.

זידאן מספר שהאירוע הכי משמעותי שהיה לו הוא כאשר פשטו על מנהרה במרחב בית לאהיא ויצאו ממנה 2 מחבלים, לאחר חילופי אש המחבלים נוטרלו. בנוסף הוא מספר שהוא מרגיש במיוחד איך תפקיד הגשש בא לידי ביטוי בצורה מובהקת במלחמה. זידאן מספר שהוא וחברו הגשש באחת הפעילויות מצאו מטען ממולכד בבית ובכך מנעו אסון וזו תחושה מספקת מאוד.

״אני מרגיש שקיבלתי את תעודת ההצטיינות בגלל שאני עושה כל המשימות שאני מקבל בצורה הטובה ביותר שאני יכול", אמר זידאן, "אני רואה שהמפקד שלי סומך עליי.אני כאן בשביל להגן על המדינה שלי ואני פה על מנת לעזור בכל דרך בה אדרש״

"זה שימח אותי מאוד לקבל את ההצטיינות מהמח״ט", הגיב איתן מטוסביץ', "אני דוגל בלעשות את התפקיד שלי על הצד הטוב ביותר ולשאוף למצוינות. חשוב לי להמשיך לפעול למען המדינה ואני רואה בזה זכות גדולה".

20.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.