אשתו של החטוף עמרי מירן: "ממשלת ישראל והיושב בראשה האחראיים היחידים על החטופים"

לישי מירן לביא, אשתו של עמרי מירן החטוף בעזה כבר שמונה חדשים, בריאיון מרגש לבוקר טוב דרום

"תמיד יש תקווה, בלי תקווה אנחנו לא יכולים לקום בבוקר, ראיתי את עומרי יוצא מהמדינה אזוק אבל ככה הוא גם יחזור. בשביעי באוקטובר התעוררנו למטחים ומהשעה בערך 10:30 כבר היינו בני ערובה כולנו ביחד בנחל עוז, עומרי אני ושתי הבנות שלנו. הבנות כבר גדלו ועבר כל כך הרבה זמן, באותו אירוע בסופו של דבר החליטו לקחת את עמרי והוא הלך לנגד עינינו ומאז אנחנו מחכות לו".

בסרטון מלפני שלושה שבועות ראו את עמרי, מה את יודעת על מצבו נכון להיום?

"אני לא יודעת כלום על מצבו נכון להיום, גם אין לנו תאריך מדויק מתי הסרטון צולם, יש הערכה שבאפריל זה קרה אבל אנחנו לא באמת יודעים, אנחנו חיים בחוסר ודאות ובפחד תמידי מהטלפון ומהדפיקה בדלת כבר שמונה חודשים, אלה החיים שלנו".

את בעד הפסקת המלחמה לחלוטין כדי להגיע לעסקה?

"אני לא מדינאית ולא אשת צבא, אני רק רוצה את עמרי פה, יש לו שתי ילדות קטנות שמתעוררות כל בוקר למציאות בה אבא חי אבל הוא לא נמצא כאן ואנחנו לא יודעים מה קורה איתו בכלל. המדינה חייבת לעשות הכל להחזיר אותו, יש לנו קצינה שנמצאת איתנו בקשר אבל מעבר לזה אם אנחנו לא מבקשים פגישות הן לא מתקיימות, אנחנו עוד מעט שמונה חדשים אחרי, ממשלת ישראל והיושב בראשה אחראית על האזרחים האלה, מי אנחנו כחברה אם החטופים לא יחזרו? מי אנחנו כעם? ביטחון אמיתי יחזור כשהם יהיו פה, כי אם אנחנו נמשיך כחברה וכעם לחשוש כל הזמן שיכולים יום אחד לחטוף אותנו ושלא יעשו הכל כדי להחזיר אותנו, אנחנו לא נוכל בחיים לחשוב ולהיות בביטחון".

אם הוא שומע עכשיו, היית רוצה להגיד לו משהו?

"עמרי שלי, גם הבוקר רוני התעוררה וסיפרה חלום עלייך, היא מתגעגעת אלייך מאוד. ועלמה מכירה אותך לצערי מהתמונות, ואני מתגעגעת אלייך לאיש שאתה ולמי שאתה. אנחנו מחכות לך כל כך, ועושות הכל כדי שתחזור ואנחנו נמשיך לעשות עד שתהיה פה ועד שהחיוך שלך יחזור לפנים שלך. אני קוראת מפה שוב לראש הממשלה ולקבינט המלחמה, לעשות הכל ולהיות אמיצים, מבינה שזה לא פשוט אבל חייב לקחת את ההחלטות האנושיות והלא פשוטות, שום דבר לא מספיק עד שהאחרון יהיה פה".

27.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.