צילום: דובר צה"ל, באדיבות המשפחה

עידו נפצע אך התעקש לחזור להילחם, איבריו של אמיר יושתלו אצל חולים בסורוקה: סיפורם של הלוחמים שנפלו בעזה

אורי בר אור התנדב בתנועת הנוער והפיץ אור סביבו, עידו אפל הוא החלל השלישי מהשכבה שנופל במלחמה וקרניות עיניו של אמיר יצילו חיים

מאת: אודי דוד בן דוד ודביר ידעי

אמיר גלילוב משמשית, אורי בר אור ממדרשת בן גוריון ועידו אפל מצופר זכרם לברכה נפלו בקרבות ברצועת עזה וביישובים שבהם גרו השלושה אבלים על מותם של החיילים.

ממועצה אזורית רמת נגב נמסר: "מ.א רמת הנגב וקהילת מדרשת בן גוריון כואבים והמומים עם קבלת הידיעה בדבר נפילתו של סמ"ר אורי בר אור, בנם של נועה וקובי בר אור. נפל בקרב גבורה מול מחבלים על הגנת המולדת. קהילת רמת הנגב ומדרשת בן גוריון מחבקים את ההורים נועה וקובי ואת האחים יפתח ואיתמר. יהי זכרו ברוך".

אורי בר אור ז"ל. "הלב נשבר לרסיסים"

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "הלב נשבר לרסיסים על נפילתו של אורי, בנם הבכור של נועה וקובי. אורי היה ילד מקסים, מהטובים ביותר, היה מדריך בתנועת הנוער והתנדב לשנת שירות ולאחר מכן לשירות משמעותי כלוחם. תמיד הפיץ אור וטוב סביבו. זאת אבדה גדולה למשפחתו, לחבריו, לקהילת מדרשת בן גוריון ולרמת הנגב כולה."

סמ"ר עידו אפל (21) ז"ל, הוא החלל השלישי ממושב צופר והחלל חמישי מהערבה התיכונה ממלחמת חרבות ברזל. שני חבריו רואי אליאס ז"ל וגלי שקותאי ז"ל נפלו בקרבות ברצועת עזה, כולם מאותה השכבה.

עידו אפל ז"ל. החלל החמישי מהערבה התיכונה שנופל

מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: "עידו שירת כלוחם בגדוד 50 בחטיבת הנח"ל. בתחילת הלחימה הוא נפצע ונפגע מרסיס, אך למרות זאת התעקש לחזור ללחום לצד חבריו בעזה. עידו ילד ג'ינג'י בכל מובן המילה, יפה ואהוב, מלא שמחת חיים, ילד מוכשר בעל ידי זהב, מאוד אהב את הערבה ויצא עם החברים לטיולי ג'יפים רבים ברחבי המדבר. רק לפני יומיים חגג את יום הולדתו ה-21, ובני משפחתו עוד הספיקו להתכתב איתו, יום לפני שנפל. עידו הוא החלל השלישי מצופר והחמישי מהערבה מאז תחילת המלחמה. העצב במושב ובערבה כולה קשים מנשוא. אני מחבק את משפחת אפל ואת חבריו ומבכה את מותו, בשם כל תושבי הערבה".

משפחתו של החייל אמיר גלילוב שנהרג הלילה ברפיח, ביקשה לתרום איברים ולהציל חיים. בבית החולים סורוקה הונצלו קרניותיו של אמיר אשר יושתלו בחולים הממתינים למאור עיניים. אילנה אימו של אמיר סיפרה: "אנחנו כואבים על האובדן העצום, אך גאים להיות המשפחה של הילד הכי טוב ונדיב עם לב הכי גדול, שגם במותו הצליח לעזור להציל חיים."

29.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.