צילום: דביר ידעי

במסגרת שיקום הקיבוצים ובנייתם מחדש: החל פרויקט הריסת הבתים ביישובי העוטף

קיבוץ בארי הוא הראשון שבו הוחלט להרוס את הבתים שנפגעו אנושות ב-7.10 מתוך מטרה לשקם מחדש. תומר גולן, מרכז משק קיבוץ בארי: "זה יום קשה

מאת: דביר ידעי

היום (שלישי) קבוצת טלאור כראדי החלה בפרויקט הריסות הבתים ביישובי העוטף במסגרת שיקום היישובים ובנייתם מחדש. בשלב הראשון יחל פרויקט ההריסות בקיבוץ בארי ולאחר מכן בקיבוץ רעים וכן הלאה.

הבתים ההרוסים בבארי. צילום: דביר ידעי

תומר גולן מרכז משק קיבוץ בארי: "אנחנו נמצאים ביום קשה אחרי שהרסנו כבר 12 בתים יש לפנינו עוד הריסה של כ-120-130 בתים. אני לא יודע אם כל הבתים יהרסו זה משהו שהקהילה תצטרך להחליט. יש סנטימנט מאוד גדול של חברי הקיבוץ למקום הזה. המהלך הזה נעשה ברגשות מעורבים של הצורך והרצון להתקדם אל השיקום אך מצד שני אי אפשר להשתקם באמת כל עוד חברי הקיבוץ החטופים עדיין לא שבו".

הבתים בבארי. ישוקמו מחדש. צילום: דביר ידעי

נופר זוהר, סמנכ"ל משאבי אנוש וקשרי קהילה בקבוצה סיפרה: "היום אנחנו מתחילים פרויקט של תקומה ליישובי העוטף. הקיבוץ הראשון שנבחר להתחיל את הפרויקט הזה הוא קיבוץ בארי. אנחנו מתחילים בהריסה של 10 בתים ולאחר מכן נמשיך הלאה ברגישות ביחד עם הקיבוץ. נמצא פה צוות מאוד גדול שיפקח על הפרויקט הזה. אנשים פה עוברים תקופה לא קלה וימים לא קלים ואנחנו כאן לחבק אותם". 

04.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.