צילום: רחל דוד, סורוקה

"מהיום הראשון נלחמתם עליו ולא ויתרתם": א' קצין ביהל״ם שנפצע בהסתערות על מחבלים משתחרר מסורוקה

בפרידה מרגשת שהתקיימה לקצין בבית החולים סורוקה סיפרה אימו: "הרבה אנשים נפלאים שעושים כאן יום יום עבודה של קודש. בצניעות, בחריצות ועם המון אהבת אדם"

מאת: דביר ידעי

מרגש: א׳, קצין ביהל״ם שנפצע בתחילת דצמבר השתחרר היום (חמישי) מבית החולים סורוקה וחדר הטיפולים במחלקת שיקום היה מלא עד אפס מקום באנשי צוות, מתנדבים וחברים למחלקה, ולכולם עמדו דמעות בעיניים.

פרידה מרגשת. צילום: רחל דוד, סורוקה

א׳ נפגע מירי בירך, בבטן ובאגן בעת הסתערות על מחבלים והגיע לסורוקה עם פציעות קשות, מורכבות ומסכנות חיים. אחרי קבלתו וייצוב מצבו בחדר הטראומה הוא עלה מיד לחדר ניתוח ומשם עבר לאשפוז ממושך במחלקה לטיפול נמרץ כללי. כשהתאושש הועבר לטיפול במחלקה כירורגית ב', שם עבר עוד מספר ניתוחים אורתופדים וכלליים, ואחר כך לשיקום.

אמו נפרדה מהצוות בהתרגשות: "מהיום הראשון נלחמתם על א׳ ולא ויתרתם. כמעט חצי שנה מאותו יום נורא - א׳ משתחרר הביתה, הוא עומד על הרגליים והחיים לאט לאט חוזרים למסלולם. הכרנו בתקופה המטלטלת הזאת כל כך הרבה אנשים נפלאים שעושים כאן יום יום עבודה של קודש. בצניעות, בחריצות ועם המון אהבת אדם".

פרופ' גדי שקד, מנהל יחידת הטראומה שניתח את איתי מספר פעמים, מספר על הקשר המיוחד שנרקם ביניהם: "א׳ בחור מקסים, ג'ינג'י בכל רמ"ח אבריו, שמיד נכנס ללב שלי. לשמחתי הוא שמר על מורל גבוה לאורך אשפוז ארוך של כחצי שנה, על אף שהתמודד עם הרבה אתגרים רפואיים-כירורגיים. יש לו משפחה נהדרת ותומכת, וצפוי לו שיקום מצוין".

פרופ' מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי: "את אביו של א' הכרתי לפני שנים בנסיבות צבאיות, ומי היה מאמין שדרכינו יצטלבו שוב בנסיבות כאלה. איתי זכה בהורים מדהימים, לא היינו מצליחים לעשות את מה שעשינו בלעדיהם, ובזכות כוח הרצון והאופי המיוחד של בנם״.

06.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.