"הגיעה אלינו אישה שאיבדה את ביתה בשמחת תורה, היום היא במצב טוב יותר": הטיפול האישי של מרכז אמונה בשדרות

מנהלת מרכז "אמונה" לטיפול במשפחה משתפת על אירועי ה-7.10: "ברגעים הראשונים היינו בקיפאון"

מאת: דביר ידעי

"ברמה האישית, הטבח פגש אותי כשהבן שלי ששירת במוצב 'כרם שלום' והיה כמה שבועות לפני שחרור, מצא את עצמו נלחם ונפצע קשה במלחמה על המוצב", שיתפה תמי בק, מנהלת מרכז "אמונה" לטיפול במשפחה בשדרות.

מרכז אמונה בשדרות. לא מתוקצב על ידי הממשלה

בק סיפרה לרדיו דרום על התפקיד של מרכז "אמונה" שהוקם ב-2007 בעיצומם של אירועים ביטחוניים בעיר שדרות, במטרה להעניק מענה לטיפול עבור אוכלוסיית העיר.

המרכז נותן מענה של פסיכותרפיה פרטנית, זוגית ומשפחתית, טיפול בכלים השלכתיים, טיפולים בילדים, הדרכות הורים וטיפולי רפואה משלימה. המענה ניתן לאוכלוסית העיר והאיזור סביב קשיים שונים ומגוון מצבי חיים, לאו דווקא בהקשר לאירועים הביטחוניים שמלווים את העיר כבר למעלה מ-20 שנים.

בשונה ממרכז חוסן בעיר, מרכז "אמונה" אינו ממסדי ולא מתוקצב על ידי הממשלה. מדובר בעמותה ששמה לה למטרה להנגיש טיפול מקצועי איכותי במחיר מסובסד. המימון מתרומות או משיתוף פעולה עם גורמים שונים. "אף אחד מהלקוחות לא משלם מחיר מלא כמו שמשלמים בשוק הפרטי ואף יותר מכך כמחצית מהמטופלים כמעט ולא משלמים כלל".

מרכז אמונה בשדרות. 120 איש ממתינים לטיפול

מתחילת המלחמה הביקוש לטיפול במרכז "אמונה" רק הולך וגדל. כיום יש למעלה מ-120 איש שממתינים לטיפול. בק משתפת על אחד המקרים הקשים שהיא נתקלה בהם כמטפלת שהגיעו לפתחה בעקבות הטבח.

"הגיעה אליי אישה שאיבדה את ביתה בשמחת תורה, ועברה עד כה כברת דרך", אמרה בק, "היום היא נמצאת במקום יותר טוב, כשהיא כבר מתחילה לעבד את מה שעברה" ומצליחה למצוא את הכוחות לקום כל בוקר למרות השכול שמלווה אותה.

11.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.