צילום: תיעוד מבצעי מד"א

ניסיון חיסול באשקלון: צעירה בת 20 נהרגה וילדה בת 8 נפצעה אנוש בפיצוץ רכב בעיר

מטען חבלה הוצמד לרכבו של עבריין המוכר למשטרה. שניים נוספים נפצעו באורח בינוני וקל

ניסיון חיסול באשקלון: היום (שלישי) התרחש פיצוץ רכב באשקלון כשמטען חבלה הוצמד לרכבו של עבריין המוכר למשטרה. צעירה בת 20 שהיא קרובת משפחתו של העבריין נמצאה ללא רוח חיים ומותה נקבע בשטח. חובשים ופראמדיקים של מד"א ומפנים לבי"ח ברזילי 2 פצועים, בהם: ילדה כבת 8 במצב אנוש תוך פעולות החייאה וגבר בן 28 במצב בינוני. גבר כבן 45 במצב קל מטופל במקום. 

מבית חולים ברזילי נמסר: "למרכז הרפואי ברזילי הובאו מהפיצוץ באשקלון ילדה בת 7 במצב קשה וגבר בן 40 במצב קל".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בזירת האירוע באשקלון: "נחצה עוד קו אדום היום, כמובן הופכים את העולם כדי למנוע רצח של אנשים, קל וחומר פגיעה בנשים ובילדים, אנחנו מתפללים לשלומה של הילדה בת ה-8. אנחנו אומרים בצורה מאוד מפורשת: אנחנו מנסים לעשות הכל כדי למנוע את הדברים האלה. צריך לומר את האמת ביושר, במשך שנים רבות, עשרות שנים, העניין של מלחמה במשפחות הפשע הוזנח ולצערי יותר מדי התעסקו בסולחות, יותר מדי התעסקות בדברים שהם לא פעילות משטרתית. מהרגע שהפכתי להיות השר לביטחון לאומי אנחנו הגדלנו ועלינו בפעילות נגד משפחות הפשע, גם בתחום האמל״ח, גם כלים למשטרה בתחום הנשק, והיום גם בבתי הסוהר השתנו לגמרי התנאים שלהם. היחס למשפחות הפשע הרבה יותר חמור. למרות התנגדות של גורמים משפטיים יש לי כוונה ואני אקדם גם את עניין הפגסוס למשפחות פשע. אני מקדם את הנושא ושבוע הבא זה עולה להצבעה בוועדה של ח״כ צביקה פוגל, את הנושא של הגבלות המנהליות במשפחות פשע. לצערי, היו כל מיני גורמים משפטים שלא אפשרו את הדבר הזה, אבל אנחנו הולכים לקדם את זה למרות ההתנגדות. 

אני מאמין שהמשטרה תצליח להגיע לאותם חלאות שעשו את המעשה. אני כבר מזמן רציתי לערב את השב״כ, לצערי גורמים משפטים חשבו שזה לא נכון, אני עדיין חושב שהשב״כ צריך להיות מעורב בנושא הזה. המשטרה חזקה, למשטרה יש יכולות, אבל לשב״כ יש כלים שאין למשטרה, ולכן אני חשבתי שנכון יהיה לקדם את השב״כ ולהכניס אותם לעניין".

11.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.