צילום: דוברות משטרת ישראל

מפקד מחוז דרום במשטרה: "'הדרום הפרוע' זה טייטל שגוי"

"הדרום הפרוע' זה טייטל שגוי שבפני עצמו יוצר חוסר תחושת ביטחון": ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום במשטרה בראיון מיוחד הבוקר לרדיו דרום. התייחס גם לפרעות במהלך 'שומר החומות' ואמר: "התגובה הקשה שלנו תמנע את האפשרות שבפעם הבאה מישהו יעז לעשות את מה שעשו."

החודשים האחרונים במחוז דרום של המשטרה לא היו שקטים ואתגרים רבים ניצבים בפני המחוז-מטיפול בפריצות ועד טיפול בהתפרעויות במבצע 'שומר החומות'. הבוקר קיימנו ראיון מיוחד עם ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום במשטרה מאז כניסתו לתפקיד בפברואר האחרון. 

על הטייטל 'הדרום הפרוע' אמר ניצב עמר "המחוז הדרומי שאומרים לו 'הדרום הפרוע' זה טייטל לא הוגן שהדביקו למחוז ובכלל לאזור הדרום וזה טייטל שגוי. הטייטל הזה בפני עצמו יוצר חוסר תחושת ביטחון. כדי להתמודד עם הכותרת הזו אנחנו עובדים קשה."

בראיון התייחס ניצב עמר גם לפרעות במהלך מבצע 'שומר החומות' ואמר כי האירועים היו קשים ביותר:  "בתיאוריה תרחישים מהסוג הזה מתורגלים כל הזמן אבל בהיקפים ובעוצמות שתיארתי קודם, לא תיארנו לעצמנו שמישהו יוריד 28 עמודים בכביש ראשי ועכשיו יוריד אותם על הכביש כדי למנוע מאנשים לנוע על הציר או לסכן אותם – זה לא ציפיתי- ציפיתי ליידוי אבנים צפיתי להבערת צמיגים על הכביש ועוד אירועים שכבר חווינו בעבר, אבל האירועים האחרונים היו קשים ביותר".

עוד הוסיף כי הוא חושב שהתגובה תמנע מאנשים לעשות מעשים כאלו בעתיד "התגובה שלנו לפרעות הקשים, אנחנו נקטנו באפס סובלנות, לא רק לאירועים שקרו ומעצרים שביצענו תוך כדי אירוע. אנחנו נגיע לכל מי שהיה על הכביש ויידה אבן ואנחנו נמשיך לפעול עם צוות חקירה מאוד מיוחד שאמור לאתר אותם ואנחנו נאתר אותם. יש לנו כבר 120 עצורים עד תום הליכים אלה הולכים לעבור תהליך לא פשוט של שפיטה וכמובן בית המשפט יבוא איתם בחשבון. בסוף של דבר התגובה שלנו הקשה והחסרת סובלנות ותקיפה בהיבטים של מימוש כל הכללים והכלים שברשותנו, אני חושב שזה ימנע את האפשרות שבפעם הבאה מישהו יעז לעשות את מה שעשו באותם ימים קשים."

21.07.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.