צילום: דוברות המשטרה

הפרות הסדר בנגב נמשכות: כביש 31 נפתח לתנועה, כוחות משטרה עדין במקום

אלפי מפגינים בדואים חסמו את כביש 31, המפגינים הבעירו צמיגים וזרקו אבנים לעבר שוטרים. עד כה נעצרו 10 מפרי סדר ובמקביל התקבל דיווח כי לבית החולים הגיעו 3 מתושבי האזור פצועים באורח קל.

מאת: פלד ארבלי

ההפגנה מתקיימת במחאה על נטיעות קק"ל השבוע, בטענה כי מדובר בשטחים של משפחת אלאטרש, ולמרות שהגיעו להבנות כי הנטיעות יופסקו עד להסדר בין הצדדים. במקביל, בניגוד להסכמות עשרות שתילים נעקרו הלילה בשטח.

ממשטרת ישראל נמסר:

בפעילות משטרת ישראל כנגד מפרי סדר במחלף מולדה נעצרו 10 חשודים. הפעילות המבצעית במקום נמשכת. כביש 31 מצומת שוקת עד תל ערד נסגר לתנועה עקב הפרת תנאי מחאה בצומת מולדה תוך הפרת סדר אלימה.  שוטרים פועלים במקום בסיוע מסוק המערך האווירי לפיזור הפרת הסדר אשר עם תחילתה נהדפה לתוך השטח.

בין הנוסעים שנתקעו היום בכביש 31 גם ניר וגנר, ראש המועצה האזורית תמר, תושבים ואורחים רבים בדרכם לים המלח. וגנר מסר "לאורך השנים אנו מעודדים דו קיום ושיתוף פעולה עם הבדואים בנגב. אנו עובדים וחיים ביחד אך לא יתכן שגבולות המחאה יחצו ויפגעו בנו, בפרנסתנו ובמרקם היחסים העדין כאן. אני קורא לראש הממשלה והשר לבט"פ להשיב את המשילות והחיים הבריאים לנגב! אנו מצידנו נמשיך לחפש הנהגה אחראית כדי להמשיך ולחיות זה לצד זה".

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה להתחדשות המהומות בנגב: "המליציות הבדואיות החמושות אשר החליטו לנכס לעצמן אדמות מדינה שקק"ל העיזו לנטוע בהן עצים מבקשות שוב להתסיס את השטח. מדינת ישראל חייבת לנקוט יד קשה אל מול הטרור של הבדואים.*התרפסות נגד אותן מחבלים היא פרס לטרור".

13.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.