"אתם קיבלתם את אופק בריא ושלם ואני קיבלתי אותו בארון"

אלי, אביו של אופק אהרון ז"ל שנהרג מירי דו צדדי בבקעה: "הצניעות שלך הביאה אותך לפסגה". אחותו, דניאל: "לא רציתי שתהיה לוחם לנצח"

מאת: פלד ארבלי

בבית העלמין בגן יבנה הובא למנוחות רב-סרן אופק אהרון ז"ל, קצין יחידת אגוז, שנהרג אמש מירי דו-צדדי סמוך לבסיס נבי מוסא שבבקעת הירדן. מוקדם יותר הובא למנוחות בבית העלמין בקריית מלאכי רב סרן איתמר אלחרר, תושב בני ראם, שנהרג עמו.

מאות ליוו את אופק אהרון ז"ל בדרכו האחרונה. היה אמור להתחתן השנה

אביו של רס"ן אופק אהרון, אלי, ספד לו: "אופק, היית צנוע ואמיץ, היית לוחם, הצניעות שלך זה מה שהוביל אותך לפסגה. השארת לי ולאמא, לאחיות שלך ולסבתות שלך חלל ריק. אתם קיבלתם את אופק בריא ושלם וקיבלתי אותו בארון. אופק, אתה תישאר אצלי לנצח, היית ילד של אבא. תודה לכל החברים שלו והמפקדים".

סגן-אלוף א', מפקד יחידת אגוז, "אחי החכם והשקול, מנהיגות שקטה ובעל עוצמה נדירה. אהבת כל כך את אגוז, ביקשת לחזור והובלת שינויים עצומים. הלילה קרה אסון. כרגיל אצלך, זיהית בעיה - והגבת ביוזמה. אלא שהפעם מרוב טשטוש פעולות וגניבה של אויב, הפכו בין אויב לאוהב. קשה לעכל. תחסר לנו מאוד אחי",

המפקד פנה גם לארוסתו של אופק, בתיה: "כשנפגשנו לראשונה ראינו מבט חודר של אופק, כמה היה גאה בך וכמה תמיכה נתת לו. הוא סיפר לי על התאריך לחתונה - 14 ביולי, שלא יגיע".

אחותו של אופק, דניאל, הוסיפה: "אלוקים נתן ואלוקים לקח את הטוב ביותר. את הגיבור הכי טוב. אני זוכרת איך חזרתי מהצבא והוא שאל אותי מה זה להיות לוחם ואמרתי לו הכי טוב שאפשר. הוא אמר לי 'אבא לא רוצה, הוא רוצה אותי בקריה'. אמרתי לך שלוחם זה הכי טוב, אבל רציתי שתהיה לוחם רק שלוש שנים ולא לנצח. תשמור על אמא ואבא".

13.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.